ساده‌ترین اصول چیدمان - چگونه می‌توان با راهکارهای ساده، معمار خانه خود باشیم؟

نوشته شده توسط Tetrad  در Jan 19, 2020 10:27:44 معماری معماری_داخلی طراحی دکوراسیون_داخلی

معماری داخلی از نظر معیارهای روانشناسی اهمیت بسیار بالایی دارد. میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می‌توان با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کرد. هر فردی تعلّقات ذهنی و روحی خاص خود را دارد که در معماری داخلی باید به آن پرداخته شود. بسیاری از افراد بر این باورند که دست‌یابی به یک فضای ایده‌آل در منزل یا محیط کار هزینه‌های بسیار بالایی را برای آن‌ها در پی خواهد داشت. در صورتی که می‌توانند با رعایت یک سری اصول اولیه معماری داخلی، خود معمار خانه‌های خود باشند. 

حال برای دستیابی به این مهم راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهیم:

چیدمان صحیح

بدون شک چیدمان صحیح و اصولی وسایل منزل یا دفتر کار (مبل، کتابخانه، میز کار و ...) تغییرات چشم‌گیری را ایجاد می‌کند. برای مثال مبل‌ها را با فاصله از دیوارها قرار دهید و با این فرضیه که فضای نشیمن کوچکتری با این چیدمان خواهید داشت مبل‌ها را به دیوار نچسبانید.

به دیوار پشت مبل می‌توانید تعدادی قاب عکس با ابعاد متناسب اضافه کنید.

و در نهایت می‌توانید با خرید تعدادی اکسسوری ساده و چیدمان صحیح آن‌ها در فضا، تفاوتی چشم‌گیر ایجاد کنید.

چیدمان وسایل خانه برای معماری داخلی

هارمونی ایجاد کنید

با بهره‌گیری از رنگ‌ها و متریال‌های موجود و در واقع قدیمی منزل خود، می‌توانید رنگ‌های مکمل آن‌ها را به فضا اضافه کنید.

برای مثال اگر در منزل شما از رنگ سفید زیاد استفاده شده جهت خنثی کردن رنگ سفید می‌توانید از کف‌پوش‌های طرح چوب برای کف‌سازی استفاده کنید و با اضافه کردن گل و گیاهان به ترکیب بی‌نظیر آن‌ها با چوب و رنگ سفید برسید.          

از شلف‌ها روی دیوار استفاده کنید

شلف‌ها علاوه بر این‌که می‌توانند محل قرارگیری لوازم دکوری (که جایی جز طاقچه‌های قدیمی یا بوفه‌ها نداشتند)، باشند، قادر به هویت‌بخشی دیوارها هستند.

استفاده از شلف و طاقچه برای هویت‌بخشی دیوارها - معماری داخلی

رنگ‌آمیزی دیوارها

 با رنگ‌آمیزی یکی از دیوارها با رنگی متفاوت از دیگر دیوارها، تمرکز را روی یک دیوار افزایش داده و برای دید بصری بهتر، می‌توان با بشقاب‌های دکوراتیو دیوار را دیزاین کرد.نظرها

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است!